Zajęcia

Pomysłowy Maluch

Małgorzata Ślęczka 1665 odsłon 05.06.2023

Pomysłowy Maluch, to zajęcia skierowane dla dzieci w wieku 4 mies.- 18 mies. życia. 

Główną ideą zajęć jest nauka przez zabawę i podążanie za galopującym w tym czasie rozwojem poznawczym dzieci. Na zajęciach stymulujemy rozwój mowy oraz budujemy pewność siebie waszych pociech. Maluszki mają okazję nawiązać pierwsze relacje z rówieśnikami.

Co robimy na zajęciach Pomysłowy Maluch:

  • śpiewamy, recytujemy wierszyki
  • wspieramy rozwój wszystkich zmysłów poprzez sensozabawy
  • wykorzystujemy zabawy paluszkowe i wierszyki masażyki
  • gimnastykujemy buzie i języki poprzez proste ćwiczenia logopedyczne
  • słuchamy muzyki klasycznej oraz utworów wartościowych dla dzieci
  • DOBRZE SIĘ BAWIMY!

Mając na względzie to, jak ważny jest stały rytm dla dzieci w tym wieku, każde zajęcia mają elementy wspólne takie jak na przykład powitanie czy pożegnanie. Dzięki temu dzieci czują się bezpiecznie, co daje im swobodę do większej otwartości oraz szerszego rozwoju.

Na zajęciach Pomysłowy Maluch wykorzystujemy różnorodne materiały edukacyjne, w wielu przypadkach przygotowane specjalnie na potrzeby konkretnej tematyki. Wszystko, czym bawią się dzieci, jest w pełni bezpieczne i dostosowane do ich wieku – niektóre rzeczy są nawet jadalne.

Materiały i zabawki edukacyjne wielokrotnego użytku są po każdych zajęciach dezynfekowane bezpiecznymi dla maluszków środkami. Długość zajęć, będzie dostosowana do potrzeb dzieci, maksymalnie 45 minut.

Dlaczego zajęcia nie są skierowane dla maluchów od urodzenia?

Tutaj wchodzimy w teorię tak zwanego 4 trymestru ciąży. Lepiej nie wystawiać niemowlęcia na dodatkowe bodźce do 4 mies. życia. Wszystko, co go otacza, to i tak czasami zbyt wiele. Najbardziej potrzebuje bliskości i bezpieczeństwa.

Z zajęć skorzystają również rodzice, którzy mogą wymieniać się swoimi doświadczeniami, oraz zawrzeć nowe znajomości i przyjaźnie.

Informacje organizacyjne dotyczące zajęć Pomysłowy Maluch:

  • Czwartki 10:00-10:45
  • Wejście obejmuje 45 min zajęć w salce  oraz 30 min w strefie zabawy
  • Koszt zajęć: pojedyncze wejście 40 zł, karnet 4 wejścia ważny 5 tygodni 140 zł
  • Liczba miejsc ograniczona (8 dzieci – każde dziecko z jednym opiekunem)

Napisz lub zadzwoń żeby zapisać na zajęcia swojego Pomysłowego Malucha! 🙂


Małgorzata Ślęczka

Jestem nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej oraz mamą Hani. Miłość do dzieci oraz dążenie do rozwijania ciekawości świata wśród najmłodszych były impulsem do stworzenia miejsca, jakim jest Bawialnia Margolcia.